Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Doğan Tekstil A.Ş. 1994 yılında hazır giyim üreticisi olarak sektöre adım atmış, 1997 yılından itibaren ise kumaş sektörüne adım atmıştır. Ilk yıllarında günlük 4 ton ham kumaş üretimi yaparak başlayan şirket bugün Istanbul, Çorlu, Adıyaman, Kahramanmaraş gibi farklı şehirlerdeki tesisleriyle günlük 50 ton boyalı kumaş üretmektedir. 50.000m2 ‘si kapalı toplamda 150.000m2’lik alandaki tesislerimizde yaklaşık 700 kişilik çalışan kadromuz ile faaliyet  gösterdiğimiz şehirlerde öenmli bir istihdam yaratarak Ülkemizin bölgesel kalkınmasına her geçen gün daha fazla katkıda bulunmaya çalışmaktadır.

İlk yıllarında sadece Cezayir, Rusya gibi ülkelere ihracat yaparak sektörde faaliyet gösterirken bugun 40’tan fazla ülkeye ihracat yaparak sektörün en büyük ihracatçılarından biri haline gelmiştir. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, Kuzey Afrika, Orta doğu, Rusya ve bölgeleri ve Güney Amerika  ülkelerine yaptığı ihracatlarla son yıllarda Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçı listelerinde yerini almış ve her yıl ihracatını arttırarak üst sıralara çıkmayı hedeflemiştir.

 

Teknolojik yenilikleri yakından takip ederek üretim tesislerini sürekli güncelleyen şirketimiz yıllık gelirlerinin büyük bir kısmını makine ve teçhizatlarını yenileyerek,  kaliteli ürün ve hizmet anlayışından taviz vermemektedir.